HomeUSA

W Sturgis rozpoczął się zlot motocyklistów

W Sturgis rozpoczął się zlot motocyklistów

Mimo pandemii koronawirusa do Sturgis zjeżdżają się z całych Stanów Zjednoczonych motocykliści, aby wziąć udział w 80. zlocie motocyklistów. W legendarnym zjeździe może wziąć udział nawet 250,000 miłośników dwóch kółek. Zapowiada się, że będzie to największa masowa impreza w czasie pandemii.

W małym miasteczku Sturgis w Południowej Dakocie już po raz 80. odbywa się słynny zlot motocyklistów. Zdaniem organizatorów w ciągu 10 dni, kiedy trwa zlot przez miasteczko może przewinąć się nawet 250,000 motocyklistów. Niestety, już pierwsze zdjęcia pokazują, że niewielu motocyklistów zdecydowało się na zakrycie ust i nosa. Również po zaparkowaniu motocykla trudno będzie zachować dystans społeczny. Ludzie tłoczą się jak sardynki w barach, również ulice są bardzo zatłoczone. Mimo, że to mniej więcej połowa liczby motocyklistów z poprzednich lat, to lokalni mieszkańcy oraz niektórzy motocykliści obawiają się, że te tłumy w Sturgis mogą stworzyć imprezę „super-rozprzestrzeniającą COVID-19”.

Przynajmniej sklepy monopolowe reklamują „Odkażacz do rąk na pełnym gazie”.

Wydarzenie to jest z pewnością największym zgromadzeniem w Ameryce od czasu wybuchu pandemii, co rodzi kolejny problem. Po zakończeniu rajdu Sturgis … ludzie odjadą w różne miejsca i prawdopodobnie wywołają gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa.

COMMENTS