HomeTechnologie

W sieci trwa tegoroczna odsłona GovTech Festivalu

W sieci trwa tegoroczna odsłona GovTech Festivalu

Warsztaty kodowania, webinaria i hackatlony – to tylko część oferty dla uczestników GovTech Festivalu. Wydarzenie w całości przeniesiono w tym roku do internetu. Dziś kończy się pierwszy pełny tydzień trwania imprezy. Festiwal organizuje GovTech Polska – zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pełnomocnik premiera do spraw GovTech Justyna Orłowska mówiła w Polskim Radiu 24, że pewne poruszanie się w cyfrowym świecie staje się coraz ważniejsze. Podkreśliła, że ten proces przyspieszyła pandemia. Zaprosiła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu.

“W ofercie mamy popularne działania z zakresu cyfryzacji czy digitalizacji dla różnych grup wiekowych. Na naszej stronie internetowej można się zapoznać z pełną treścią programu. Mimo pandemii nie było problemu z przeniesieniem naszego wydarzenia do sieci. Tak więc online we własnych domach można uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach” – wyjaśniła Justyna Orłowska.

Jednym z punktów dzisiejszego programu GovTech Festivalu był konkurs FakeHunter Challenge. Pełnomocnik wyjaśniła, że dotyczył on zwiększania świadomości informacyjnej użytkowników sieci.

“To był międzynarodowy festiwal wyłapywania fake newsów. Przez cały weekend można było je zgłaszać i następnie należało argumentować, dlaczego to może być informacja nieprawdziwa” – wyjaśniła zasady. Justyna Orłowska dodała, że nagrodą były przyznawane punkty, a zespół jest przed ostatecznymi rozstrzygnięciami. Najlepsi mogą liczyć na nagrody, a pula to 30 tysięcy złotych.

W GovTech Festivalu uczestniczyć można nieodpłatnie do 29 listopada. Wystarczy odwiedzić stronę internetową wydarzenia: www.govtechfestival.com.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Fedusio/w Wj

COMMENTS