W rosyjskich więzieniach bandyci jedzą kawior

W rosyjskich więzieniach bandyci jedzą kawior

W rosyjskich koloniach karnych skazani za ciężkie przestępstwa mogą zamówić przez internet luksusowe produkty. Rosyjska służba więziennictwa wszczęła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie, w związku z pojawieniem się zdjęć groźnego przestępcy, który w więziennej celi przyrządza szaszłyki, je kawior i kraby.

Na fotografiach widać Wiaczesława Cepowjaza skazanego za zamordowanie 12 osób, który je kraby i piecze szaszłyki. Zdjęcia zostały wykonane trzy lata temu, ale dopiero teraz przekazała je służbom więziennym była żona skazanego. Kobieta zeznała, że traciła rocznie około 3 milionów rubli, to jest w przeliczeniu około 40 tysięcy euro na utrzymanie męża. Wiaczesław Cepowjaz został zatrzymany w 2010 roku i skazany na 20 lat łagru.

Komentując pojawienie się zdjęć wiceszef Federalnej Służby Więziennictwa Walerij Maksimienko oświadczył, że w wielu koloniach karnych skazani mogą legalnie zamówić przez internet szaszłyki i kawior. Według urzędnika nie jest naruszeniem prawa posiadanie takich produktów, ale fakt, że na zdjęciach widać, iż skazany ma przy sobie telefon komórkowy.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/as

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0