HomePOLSKA

W ramach uzupełnienia tarczy antykryzysowej m.in. rozwiązania dla rolników w postaci wsparcia w wysokości 50 procent minimalnego wynagrodzenia

W ramach uzupełnienia tarczy antykryzysowej m.in. rozwiązania dla rolników w postaci wsparcia w wysokości 50 procent minimalnego wynagrodzenia

Rządowy projekt ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w sytuacji epidemii koronawirusa został odesłany do komisji finansów. W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie tego pakietu nowych rozwiązań, które mają ograniczyć jej wpływ na gospodarkę.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, który w imieniu rządu przedstawiał założenia projektu powiedział, że są w nim zawarte między innymi rozwiązania dla rolników. Chodzi o przewidziane dla tej grupy wsparcie w wysokości 50 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę. W przepisach zapisano także wsparcie dla sektora rolno-spożywczego, a także regulację różnych terminów związanych z programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Minister dodał, że projekt zawiera również szereg ułatwień dla obywateli. Jak mówił, dotyczą one między innymi działalności poczty. Aby znieść konieczność chodzenia na pocztę po odbiór awizowanych przesyłek, listonosze będą je zostawiać w skrzynkach pocztowych. Wśród przewidzianych udogodnień dla obywateli jest także wydłużenie terminu ważności prawa jazdy czy badań lekarskich.

Projekt zakłada także m.in. poszerzenie grona przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z 3-miesięcznego zwolnienia ze składek na ZUS.

Niezbędne informacje na temat wsparcia dla przedsiębiorców umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informację o tarczy można znaleźć również na portalu polskieradio24.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Fabisiak/d jl/w wk

COMMENTS