HomePOLSKA

W przyszłym tygodniu kolejne decyzje rządu o łagodzeniu ograniczeń

W przyszłym tygodniu kolejne decyzje rządu o łagodzeniu ograniczeń

W przyszłym tygodniu poznamy decyzje rządu o kolejnym etapie łagodzenia ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Kolejny etap zakłada między innymi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury, takich jak biblioteki, galerie sztuki i muzea. W planie jest również otwarcie sklepów budowlanych w weekendy.

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik rządu Piotr Müller, decyzja o przejściu w kolejną fazę odmrażania gospodarki jest uzależniona od liczby nowych przypadków koronawirusa.

“Rząd podejmie decyzję o przejściu do kolejnego etapu, gdy do Ministerstwa Zdrowia spłyną dane dotyczące liczby zachorowań w pierwszym tygodniu po uruchomieniu pierwszego etapu odmrażania. Żeby to było możliwe potrzebne są dobre informacje. Liczymy na to, że takie właśnie będą. To jest warunek niezbędny do tego, by ogłosić kolejny etap” – powiedział Piotr Müller.
“Myślę, że dane spłyną do Ministerstwa Zdrowia około wtorku lub środy. Zostaną wtedy dokładnie przeanalizowane. Na tej podstawie podejmowane będą decyzje co do terminu i zakresu kolejnego etapu” – zaznaczył rzecznik rządu.

Pierwszy etap obowiązuje od początku tego tygodnia. Złagodzono między innymi ograniczenia dotyczące przemieszczania się w celach rekreacyjnych i otwarto wstęp do lasów. Zwiększono też limit osób wchodzących do sklepów i miejsc kultu religijnego.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/i jf/w zr

COMMENTS