-1.3 C
Chicago
wtorek, 2 marca, 2021

W Poznaniu odbędzie się protest przeciwko rządom PiS-u. 1 maja na placu Wolności

Popularne

1 maja o godz. 12 na placu Wolności w Poznaniu odbędzie się protest przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości organizowany przez inicjatywę „Dla Rzeczypospolitej”. Z powodu koronawirusa obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Poznaniu będą mieć charakter jedynie wirtualny.

Protest na placu Wolności organizuje do tej pory nieznana inicjatywa o nazwie „Dla Rzeczypospolitej”. Na facebookowej stronie wydarzenia organizatorzy protestu piszą:

 

„Dzień dobry Polsko, witajcie obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Zbieramy się na Placu Wolności w Poznaniu na godzinę 12:00 w dniu 1 maja 2020 roku, aby wyrazić swe zdanie na temat działań Rządu Polskiego na rzecz Nas wszystkich obywateli. Mamy dość tego wszystkiego !!! Ówczesna władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej w Naszym pięknym kraju, ludzie stracili dobytek życia, pracę, normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, inni popadli w straszne długi przez działania Polskiego Rządu. Okres pandemii w Polsce pokazał prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem. Nie chcemy takiego Rządu!!! Nie zgadzamy się na takie traktowanie!!! Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej!!! Nie zamierzamy dłużej się temu biernie przyglądać!!! Nasz piękny kraj upada gospodarczo, krzyk rozpaczy próbują skutecznie uciszyć organy wykonawcze, przyjmując za zasadne wymyślone przepisy, nie rozumiejąc właściwych podstaw prawnych, dla których one nie mają uzasadnienia. Drodzy Rodacy, kochani obywatele i obywatelki, musimy stanąć w obronie Naszej Ojczyzny, której wolność zabrano wymyślonymi ustawami i przepisami, łamiąc prawa Konstytucji RP !!! Nie zgadzamy się z tym!!! Pracodawcy, Pracownicy, Służbo Zdrowia, matki i ojcowie, seniorzy – dość już poróżnień i celowych skłóceń Narodu Polskiego przez wymyślone przepisy – razem jesteśmy JEDNOŚCIĄ i teraz musimy to pokazać!!! DOŚĆ TEGO!!! Dość takiego traktowania Nas wszystkich!!! Nie zasłużyliśmy sobie na to, pragniemy żyć w wolnym demokratycznym kraju, skąd czerpiąc wzorce od pokoleń i kształtując się, pracując, angażując się w cele społeczny pragniemy się łączyć w pokojowych zamiarach bez względu na orientację czy kolor skóry. Polska jest krajem, który ma łączyć, a nie dzielić, jak uskutecznia to obecna władza. Przyjdźcie i wspólnie z nami zamanifestujcie ten stan rzeczy, czas to zmienić i mamy do tego konstytucyjne prawo.” Organizatorzy apelują do osób wybierających się na protest o założenie maseczek i rękawiczek, a także biało-czerwonych flag, czerwonych kartek oraz transparentów z hasłami „Wolność, równość, konstytucja:, „Kocham Polskę”, „Precz z Kaczorem dyktatorem”, „Nie oddamy Polski dyktatorowi”, „Wszyscy razem przeciwko dyktaturze”.

 

ZEN aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane