W pożarze w Inowrocławiu zginęła matka i jej dzieci. Jest już kompleksowa opinia biegłych

W pożarze w Inowrocławiu zginęła matka i jej dzieci. Jest już kompleksowa opinia biegłych

Do prokuratury dotarła już kompleksowa opinia biegłych z zakresu pożarnictwa. Wyjaśnia ona, jak doszło do pożaru inowrocławskiej kamienicy, w którym zginęła matka i jej trzy córki.

Opinię przygotowali biegli ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jest to kompleksowa opinia, która miała nam wskazać przyczyny pożaru, odpowiedzieć na pytanie, jak się rozprzestrzeniał ogień oraz wskazać istotne okoliczności tego zdarzenia

 

– Jest to kompleksowa opinia, która miała nam wskazać przyczyny pożaru, odpowiedzieć na pytanie, jak się rozprzestrzeniał ogień oraz wskazać istotne okoliczności tego zdarzenia – wyjaśnia Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

 

Wiemy już, że nie doszło do celowego podpalenia. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, czyli działanie nieumyślne. 60-letni mieszkaniec kamienicy przy ulicy Orłowskiej pozostawił bez dozoru garnek z posiłkiem na kuchence gazowej. Z ustaleń biegłych wynika, że pijany mężczyzna chciał sobie przyrządzić posiłek i zasnął. Ogniem zajęła się kuchenka, a następnie kuchnia.

 

Ogień nie wydostał się jednak z mieszkania zajmowanego przez 60-latka. Czad, który rozprzestrzeniał się po budynku, stwarzał jednak zagrożenie dla wielu osób. Z sekcji zwłok kobiety i jej dzieci wynika, że przyczyną ich zgonu było właśnie zaczadzenie. Prokuratura kończy przesłuchiwanie ostatnich świadków. Mężczyzna cały czas przebywa w areszcie.

 

Akt oskarżenia zostanie skierowany do sądu najprawdopodobniej w połowie marca. Mężczyzna będzie odpowiadał za nieumyślne spowodowanie pożaru, którego wynikiem była śmieć czterech osób. Kodeks Kary przewiduje za to karę w wysokości do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Przypomnijmy: W trakcie pożaru, do którego doszło w październiku ubiegłego roku, zginęła 31-letnia matka oraz jej córki: trzymiesięczna Lena, czteroletnia Zuzia i pięcioletnia Oliwia. Mężczyzna, który zaprószył ogień miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0