13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

W Polsce powstanie Krajowy System Informacji Dronowej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Polsce powstanie Krajowy System Informacji Dronowej. Dziś podpisano umowę na stworzenie systemu w ramach systemu usług cyfrowych dla bezzałogowych statków powietrznych. Za jego budowę będzie odpowiedzialna Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Jak mówi szef PAŻP Janusz Janiszewski, prace nad budową systemu ruszą już niedługo.

Zapowiedział, że w ciągu dziewięciu miesięcy PAŻP dokona pełnej cyfryzacji zarządzania bezzałogowymi statkami powietrznymi. Cyfryzacja będzie też dotyczyć szkoleń i systemu licencjonowania dronów.

Kompletny system ma zostać stworzony w ciągu trzech lat. Będzie on wspomagał służby porządkowe, ale będzie też dawał swobodny dostęp każdego użytkownika drona.
Jednym z beneficjentów systemu Będzie Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jego szef Piotr Samson powiedział, że nadzór poprawi bezpieczeństwo na polskim niebie. Przypomniał jednocześnie, że od stycznia przyszłego roku nasz kraj będzie zobowiązany do uruchomienia systemu nadzorującego drony.

Piotr Samson dodał, że taki obowiązek spoczywa na nadzorze lotniczym każdego kraju Unii Europejskiej.

Zarówno przedstawiciele PAŻP jak i ULC podkreślają, że Polska jest jednym z liderów, jeśli chodzi o prawne regulacje dotyczące dronów. Według zeszłorocznych szacunków, w polskiej przestrzeni powietrznej około 100 tysięcy dronów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/#Pszoniak/i jf/w kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520