25.3 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

W obronie przemysłu energochłonnego Polscy europosłowie ponad podziałami!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kilkunastu polskich europosłów, ponad podziałami, stanęło w obronie przemysłu energochłonnego. Deputowani z PiS, PO, PSL i SLD wysłali list do wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej Margrethe Vestager i Fransa Timmermansa. Chodzi o planowane ograniczenie przez Komisję rekompensat dla producentów między innymi miedzi, tworzyw i nawozów.

„Czasami udaje się coś zrobić razem” – napisał na Twitterze europoseł Zdzisław Krasnodębski, który poinformował o wspólnej inicjatywie polskich deputowanych. Chodzi o rekompensaty, które mają łagodzić rosnące koszty emisji dwutlenku węgla i zatrzymać firmy energochłonne w Unii, zapobiegając ich przenoszeniu poza Wspólnotę.

Komisja chce ograniczyć listę sektorów, które mogłyby otrzymywać rekompensaty. Polscy europosłowie zaapelowali o ich utrzymanie, zgodnie z niedawno znowelizowanymi przepisami dotyczącymi Europejskiego Systemu Handlu Emisjami. „W Polsce to prawie milion 300 tysięcy miejsc pracy” – napisał na Twitterze europoseł Jerzy Buzek. Wytyczne Komisji w sprawie rekompensat mają być przyjęte pod koniec przyszłego roku, ale już niedługo ogłoszony ma być projekt wytycznych.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520