HomeWielkopolskie

W nocy spłonął dom w Wielkopolsce: Rodzina cudem uciekła przed ogniem [FOTO]

W nocy spłonął dom w Wielkopolsce: Rodzina cudem uciekła przed ogniem [FOTO]

Strażacy z Nowego Tomyśla, Kuślina, Wąsowa, Buku, Głupoń, Michorzewka i Poznania gasili pożar budynku mieszkalnego.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę, 15 maja w Turkowie w gminie Kuślin. Po godzinie 1 zauważono ogień wydobywający się z budynku jednorodzinnego. Ze zgłoszenia, które otrzymali strażacy wynikało, że pożarem objęta jest górna kondygnacja budynku, a mieszkająca tam rodzina nie może sama opuścić miejsca zagrożenia. Pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy z Kuślina. Gdy dotarli, ogień trawił już dach, wydobywał się też przez okna z pokoi.

 

Dosłownie kilka chwil przed przybyciem strażaków, mieszkająca w budynku 6-cio osobowa rodzina za pomocą drabiny wydostała się z płonącej pułapki przez balkon. Na miejsce pożaru zaczęły zjeżdżać kolejne jednostki – OSP Buk, OSP Wąsowo, JRG Nowy Tomyśl, a w dalszej fazie ochotnicy z Michorzewka i Głupoń oraz kontener ODO (do przewozu oraz ładowania aparatów oddechowych).

 

Strażacy przystąpili do działań. Akcja gaśnicza prowadzona byłą zarówno z zewnątrz – m.in. z wykorzystaniem dwóch drabin (OSP Buk i JRG Nowy Tomyśl) oraz ze środka. Niestety mimo wysiłków strażaków, cała druga kondygnacja budynku wraz z wyposażeniem doszczętnie spłonęły. Poważnie uszkodzony został również dach. W wyniku pożaru dwie osoby zostały podtrute dymem.

 

Mężczyzna – po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego – pozostał na miejscu, kobietę natomiast zabrano na obserwację do nowotomyskiego szpitala. Działania gaśnicze zakończyły się przed godziną 6 rano. Dodajmy, że na miejscu pojawił się sekretarz gminy Kuślin Zbigniew Heliński. Z kolei w środę w dzień na miejsce pożaru mają udać się pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

 

 

 

aip

 

COMMENTS