W nocy rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Literatura

W nocy rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Literatura

W nocy rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Literatura. To nowe, misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia, które wprowadzi słuchaczy w atmosferę tegorocznego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry”. Na antenie Polskiego Radia Literatura będzie można wysłuchać wszystkich słuchowisk konkursowych, rozmów z ich twórcami oraz relacji z najważniejszych wydarzeń, w tym Gali finałowej.

Kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Programu I Polskiego Radia Anna Juśkiewicz zapowiada, że to swego rodzaju prezent dla słuchaczy. “Chcemy przypomnieć naszym słuchaczom – dlatego, że sami dopominają się o to – prawdziwe skarby archiwum Polskiego Radia. Będą to słuchowiska i radiopowieści, czyli zradiofonizowane, znakomite powieści polskich i światowych autorów” – dodaje Anna Juśkiewicz.
Będzie można posłuchać między innymi powieści “Kariera Nikodema Dyzmy” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza oraz radiopowieści “Ferdydurke” Witolda Gombrowicza, czy “Trzech muszkieterów” Aleksandra Dumasa. Prawdziwą perełką będzie “Potop” Henryka Sienkiewicza z Mariuszem Dmochowskim w roli Andrzeja Kmicica. Antena przypomni również Teatrzyk Zielone Oko – legendarny, kryminalny cykl radiowej Trójki. Natomiast od popołudnia 29 czerwca na antenie Polskiego Radia Literatura królować będzie Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” Sopot 2018.
“Będą Państwo mogli uczestniczyć w tym Festiwalu, bo wszystkie tegoroczne konkursowe słuchowiska, będą na naszej antenie. Pomiędzy słuchowiskami zaprezentujemy rozmowy z twórcami. Wielkie nagrody tegorocznego Festiwalu otrzymają – Barbara Kafftówna i Franciszek Pieczka. Słuchowiska z ich udziałem także będą prezentowane na naszej antenie”-mówi Anna Juśkiewicz.
Polskiego Radia Literatura można słuchać na platformie cyfrowej DAB +, w Internecie oraz poprzez aplikację mobilną do 8 lipca.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.Radzimirska/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0