HomeUncategorized

W Niemczech kościół chrześcijański zostaje zamieniony na meczet

W Niemczech kościół chrześcijański zostaje zamieniony na meczet

W Niemczech budynek kościoła chrześcijańskiego zostanie zamieniony na meczet. Jutro w Hamburgu nastąpi uroczyste otwarcie muzułmańskiej świątyni w byłym kościele luterańskim “Kapernaumkirche” (kościół Kafarnau). To pierwszy taki przypadek w tym kraju.

Na wieży kościelnej zamiast krzyża umieszczono złoty arabski napis “Allah”. Wewnętrzne zarządzenie niemieckiego kościoła ewangelickiego zezwala na ewentualną sprzedaż kościołów jedynie chrześcijanom i w wyjątkowych przepadkach żydowskim wspólnotom religijnym. Tym razem odstąpiono od tej zasady.

Władze kościoła ewangelickiego zgodę na zamianę świątyni chrześcijańskiej na dom modlitwy muzułmanów uzasadniły nadzwyczajnymi okolicznościami.

W uroczystym otwarciu meczetu udział wezmą m.in. ambasador Kuwejtu Najeeb Al-Bader, władze Hamburga, przedstawiciele władz gmin muzułmańskich oraz przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Północnych Niemiec.

Ten ewangelicki kościół w Hamburgu był chrześcijańską świątynią od ponad czterdziestu lat. Ze względu na brak wiernych w 2002 roku został zdesakralizowany i sprzedany prywatnemu właścicielowi. W 2012 roku kupiła go muzułmańska gmina wyznaniowa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)Waldemar Maszewski,Berlin/dyd

COMMENTS