W najbliższych dniach premier z ministrami przedstawią szczegóły tak zwanej “piątki Kaczyńskiego”

W najbliższych dniach premier z ministrami przedstawią szczegóły tak zwanej “piątki Kaczyńskiego”

W najbliższych dniach premier z ministrami przedstawią szczegóły tak zwanej “piątki Kaczyńskiego” – nowych propozycji programowych PiS. Zapowiedział to w radiowej Jedynce szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Jak wyjaśnił, obok szefa rządu poszczególne elementy “piątki” będą przedstawiali ministrowie odpowiedzialni za ich realizację.

Szef Kancelarii Premiera zapewniał też, że aby wprowadzić w życie te rozwiązania – zgodnie z jego wiedzą – nie będzie konieczna nowelizacja budżetu. Zastrzegł jednak, że to “domena minister finansów”. W opinii Michała Dworczyka, w związku z “piątką Kaczyńskiego” budżet czekają duże wyzwania, ale jest on w stanie “udźwignąć” nowe propozycje.

W niedzielę premier Mateusz Morawiecki mówił w TVP Info, że w skali roku “piątka Kaczyńskiego” będzie kosztowała budżet około 40 miliardów złotych. “Piątka” to pięć propozycji programowych PiS, przedstawionych przez prezesa partii na sobotniej konwencji w Warszawie. Są to: rozszerzenie programu Rodzina 500 Plus na pierwsze dziecko, jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 złotych, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie komunikacji autobusowej do najmniejszych miejscowości Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/dwCOMMENTS

WORDPRESS: 0