23.9 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

W Michigan rośnie niebezpieczny barszcz Mantegazziego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkańcy Michigan są ostrzegani przed barszczem . Roślinę, o której ostatnio głośno było również w Polsce, znaleziono w pobliżu Battle Creek.

Dziennik Detroit Free Press przedstawia czytelnikom barszcz jako jedno z najbardziej nieprzyjemnych dzieł Matki Natury. „Może powodwać pęcherze i blizny, kiedy dotknie skóry. A jeżeli dostanie się do oczu, może spowodować trwałą ślepotę. Przerażenie zwiększa fakt, że jeżeli miałeś kontakt z rośliną, możesz o tym nie wiedzieć, bo czasami objawy pojawiają się dopiero po 48 godzinach” – alarmuje gazeta.

Barszcz został sprowadzony do Michigan na początku XX wieku z Azji w celu prezentacji w ogrodach i arboretach. W 1998 roku stanowe władze rozpoczęły walkę z rośliną, przyjmując politykę „znajdź i zniszcz”. Jej sprzedaż i transport są obecnie zakazane w całym stanie.

Odmiana, którą znaleziono w Michigan, to barszcz Mantegazziego. Różni się nieco od barszczu Sosnowskiego, który często występuje w Polsce i od którego oparzenia zmarła niedawno w Siemianowicach Śląskich 67-letnia kobieta, ale jest równie toksyczny i niebezpieczny dla ludzi.

(dr)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520