21 C
Chicago
piątek, 24 maja, 2024

W Michigan powstało miasteczko dla bezzałogowych samochodów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W poniedziałek w Ann Arbor, około 60 km na zachód od Detroit, otwarto wyjątkowe miasteczko samochodowe. Wszystkie jeżdżące w nim auta prowadzą się same – bez udziału kierowcy.

Za projektem Mcity stoi University of Michigan. W stanie wszyscy mają nandzieję, że Michigan będzie wieść prym na rosnącym w szybkim tempie rynku samochodów bezzałogowych. Najwięksi konkurenci to Google, Tesla i Apple. – Niedawno byłem w siedzibie Google i jechałem jednym z tamtejszych aut. Po tej wizycie mogę powiedzieć, że oni nie mogą się nawet z nami równać – skomentował senator Gary Peters.

Miasteczko Mcity liczy 32 akry. Na jego drogach, z ograniczeniem prędkości wynoszącym 40 mil na godzinę, bezzałogowe samochody będą się spotykać ze wszystkim tym, z czym mają do czynienia kierowcy biorący udział w tradycyjnym ruchu, a więc z rondami, skrzyżowaniami, pieszymi itp. Jest tylko jeden problem. – Ludzie oszukują. Jeżdżą szybciej, jeżdżą na światłach. Maszyna jest natomiast zaprogramowana do odpowiedniego zachowania. Kiedyś i ludzie, i maszyny będą musiały trzymać się tych samych standardów – powiedział Peter Sweatman, dyrektor instytutu zajmującego się transportem na U-M.

ŁD

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520