HomeUSAMiami

W Miami i Fort Lauderdale kina samochodowe wyrosły jak grzyby po deszczu!

W Miami i Fort Lauderdale kina samochodowe wyrosły jak grzyby po deszczu!

Kiedy Popcorn Frights musiał odłożyć swój letni festiwal horrorów z powodu pandemii, organizatorzy byli zdeterminowani, aby znaleźć inny sposób na wniesienie magii filmowej do swojej społeczności.

„Jest to coś, czego potrzebujemy teraz dla naszych dusz”, mówi Igor Shteyrenberg, który jest współzałożycielem festiwalu w 2015 roku, „Film wypełnia naszą nieobecność. Naprawdę ma moc, aby nas leczyć, ulepszać i pomagać nam widzieć rzeczy, których inaczej byśmy nie widzieli”.
Popcorn Frights, który stał się największym festiwalem gatunku w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, znany jest z wyróżniania twórczości filmowców z Południowej Florydy i odkrywania nowych talentów. Jest kuratorem „miłośników horrorów dla miłośników horrorów”, mówi Shteyrenberg, i jest projektem pasji dla jego zespołu, który nie zarabia na ich wkładaniu. Po przesunięciu głównego festiwalu na październik postanowiono uruchomić kino samochodowe we współpracy z Twilight Features i MASS District w Fort Lauderdale.
„Wszyscy dystansujemy się społecznie od tak dawna, minęło tyle miesięcy, wszyscy wariujemy” – mówi Shteyrenberg. „Jest to sposób na wyprowadzenie ludzi na zewnątrz w bardzo bezpieczny sposób, aby mogli doświadczyć na zewnątrz i mieć możliwość dywersji, ale także poczucia bycia połączonym. Film powinien być doświadczany w przestrzeni społecznej”.
Popcorn Frights Drive-In Horrorshow rozpocznie 30 maja w MASS District podwójnym rachunkiem. Shteyrenberg i Ferman chcą przenieść pop-up do różnych miejsc na południowej Florydzie w miarę upływu lata.

Dawno temu przejażdżki samochodem były częstym widokiem, idealnym na randki i rodzinne wycieczki.
Teraz wydają się być dostosowane do naszej obecnej epoki dystansu społecznego, oferując lokalizacje na zewnątrz i naturalną separację.

“Przed pandemia,  udało nam się zorganizować premiery dwóch najnowszych polskich filmów wraz z Wietrznym Radiem Polski FM Chicago, operatorem Mojbilet.com oraz telewizja Sling w Savor Cinema, wspanialej lokalizacji w centrum Fort Lauderdale. Niestety plany ogarnięcia całego stanu od południa po północ i po obu stronach Florydy, musza poczekać do jesieni – obecnie rozmawiamy z operatorami kin samochodowych w Miami i Fort Lauderdale i jestem dobrej myśli ze uda nam się przygotować coś specjalnego dla naszej Polonii, zanim wrócimy do tradycyjnych kin” mówi Ewa Kon z KonEvents.

Chociaż Miami powoli się ponownie otwiera, a restauracje, sklepy i salony zaczynają działać z częściową wydajnością, kina należą do zamkniętych firm. I nawet kiedy ponownie się otworzą, nie jest jasne, kiedy ludzie znów poczują się bezpiecznie, gromadząc się w pomieszczeniu w dużych grupach. To naturalne, że w Miami i Fort Lauderdale pojawiają się prowizoryczne kina samochodowe, które zapewniają kilka godzin rozrywki.
Operatorzy chcą również, aby odwiedzający poczuli się jak najbezpieczniejsi, biorąc udział w swoich wydarzeniach, i starają się wdrożyć środki dystansujące społeczeństwo, oferując udogodnienia.

Podczas debiutu FLIFF firma Local Loco Food Truck sprzedawala burgery, skrzydełka z kurczaka i tacos, a klienci mogli wcześniej kupić popcorn i napoje gazowane.
Dezerland zapewnia odbiorcom aplikację do zamawiania żywności dostarczanej do ich samochodów. Stanowiska koncesyjne Swap Shop są zamknięte, zachęcając ludzi do przynoszenia przekąsek.
Popcorn Frights będzie miał „trucki” z jedzeniem oraz portable-potties na miejscu. „Staramy się, aby ludzie czuli się bezpiecznie, gdy wychodzą na zewnątrz, i podejmujemy niezbędne środki ostrożności”, mówi Shteyrenberg, „ale także przypominamy im o radości i miłości, jaką mają, kiedy wychodzą i oglądają film”. Przede wszystkim, mówi Shteyrenberg, wydarzenia mają na celu dać ludziom trochę nadziei i podzielić się społecznym aspektem filmu, który gubi się, gdy jesteś w domu, oglądając Netflix. „Musimy siedzieć obok siebie” – mówi. „Chcę usłyszeć krzyk ludzi siedzących obok mnie ze strachu na scenie. To zabawne – to jak jazda kolejką górską. I tego właśnie brakuje. Próbujemy to przywrócić.”

Dezerland Park Miami. 14401 NE 19th Ave., North Miami; 786-590-5000; carflixcinema.com. Tickets cost $30 per car.

FLIFF Drive-In Cinemas. MASS District Parking Lot, 895 NE Fifth Ave., Fort Lauderdale; 954-525-3456; fliff.com. Tickets cost $20 per car.

Popcorn Frights Drive-In Horrorshow. 8:30 and 11 p.m. Saturday, May 30, at 844 NE Fourth Avenue, Fort Lauderdale; 305-573-7304; popcornfrights.com. Tickets cost $20 per car via eventbrite.com.

KonEvents Filmy Polskie, 66 W Flagler St, Suite 1201, Miami, FL 33130; 786-524-1082; konevents.com. Bilety $25-$30 

JK

COMMENTS