14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

W Mediolanie przejęto nielegalnie zakupione dzieła sztuki za 20 milionów euro. Wśród nich obrazy Pabla Picassa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mediolański sąd nakazał zajęcie majątku włoskiego brokera, który stał na czele wielu oszust podatkowych, związanych z handlem dziełami sztuki. Wśród przejętych 67 obrazów i rzeźb były także te autorstwa Pabla Picassa.
Zajęcie majątku brokera, Alessandra Jelmoniego zarządziła sekcja prewencyjna Sądu w Mediolanie. Akcję przeprowadziła policja finansowa. Jelmoni miał już wyrok 10 lat i 7 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe i nielegalny transfer środków. Wartość zajętych dzieł sztuki oraz dwóch luksusowych willi na Sardynii szacuje się na 20 milionów euro. Broker posiadał dzieła Pabla Picassa, Lorenza De Caro i Niccola Cassany.
Jelmoni – formalnie rezydent Lukseburga, a mieszkający w Mediolanie – tworzył dla włoskich przedsiębiorców schematy międzynarodowych oszustw podatkowych. Policyjna Grupa Śledcza d.s. Przestępczości Zorganizowanej ustaliła, w jaki sposób nielegalnie zgromadzone aktywa wpłynęły do trustu na wyspie Jersey i potem przy współudziale firm międzynarodowych stały się własnością dwóch włoskich spółek z siedzibą w mediolańskim domu brokera.

IAR/ #Rzepczak/Rzym

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520