HomeKultura

W Los Angeles ostatnie przygotowania do wręczenia Oscarów

W Los Angeles ostatnie przygotowania do wręczenia Oscarów

W Los Angeles ostatnie przygotowania do wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W ceremonii, która odbędzie się tej nocy, weźmie udział ekipa „Zimnej Wojny”. Film został nominowany do Oscara w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszy reżyser oraz najlepsze zdjęcia. 

Twórcy „Zimnej wojny” liczą na Oscara, ale są realistami. Wiedzą, że za faworyta w kategoriach, w których nominowano film Pawła Pawlikowskiego, uznawany jest obraz “Roma”. Grający główną rolę w „Zimnej wojnie” Tomasz Kot wskazuje na duży budżet promocyjny meksykańskiego filmu. „Budżet na te cele >>Romy<< jest przerażająco wielki, olbrzymi, nieporównywalny z niczym. Mówi się, że przy porównaniu środków na promocję >>Roma<< wygrywa z >>Zimna wojną<< w stosunku 10 do 1” – mówi.
Tomasz Kot weźmie udział w oscarowej gali wraz z Pawłem Pawlikowskim, Łukaszem Żalem, Borysem Szycem i producentami filmu. Będą im towarzyszyć małżonki. Na gali będzie też Joanna Kulig, która niespełna tydzień temu urodziła w Los Angeles dziecko. „Będzie Joasia Kulig z mężem. Będzie miała specjalny program. Przyjedzie tylko na galę” – mówi Piotr Dzięcioł prezes Opus Film, która to firma jest producentem „Zimnej wojny”. Piotr Dzięcioł podkreśla, że polska ekipa na tegorocznej gali będzie znacznie liczniejsza niż 4 lata temu przy okazji „Idy”.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr/OK

COMMENTS