W Lidlu nie kupisz już papierosów. Do 2022 roku sieć ma je wycofać ze sprzedaży

W Lidlu nie kupisz już papierosów. Do 2022 roku sieć ma je wycofać ze sprzedaży

Wygląda na to, że walka z palaczami wchodzi w fazę kluczową. Do 2022 roku Lidl ma wycofać papierosy.

Wygląda na to, że walka z palaczami wchodzi w fazę kluczową. Do 2022 roku Lidl ma wycofać papierosy z sieci sklepów. Początkowo proces ten rozpocznie się tylko w Holandii, ale nie wykluczone, że dosięgnie także innych krajów – informuje portal Innpoland.

 

Wycofywanie papierosów jest skutkiem polityki antynikotynowej, która swój początek miała w 2017 roku. Lidl już od kilku miesięcy “ukrywa” papierosy przed wzrokiem klientów, aby nie kusiły. Jak wyjaśnia rzeczniczka prasowa sieci Lidl w Holandii, ma to być efekt trendów konsumenckich. – Nie chcemy przeciwdziałać temu trendowi, dlatego logicznym krokiem jest wycofanie papierosów ze sprzedaży – informuje.

 

Jak się okazuje Lidl jest pierwszym supermarketem, który decyduje się na taki krok. Obecnie coraz więcej osób zaraża się trendem dotyczącym zdrowego odżywiania. Dokładnie czytamy etykiety w sklepach i właściwie dobieramy odpowiednie dla nas produkty. Pijemy więcej wody oraz uprawiamy sport. Wszystko po to, aby czuć się dobrze, zachować ładną sylwetkę i być na zdrowotnym topie.

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0