HomeDolnośląskie

W Legnicy pies pogryzł dwoje dzieci. Amstaff był pod opieką… 13-latki

W Legnicy pies pogryzł dwoje dzieci. Amstaff był pod opieką… 13-latki

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek, po tym jak na spacer z amstaffem, wyszła 13-letnia dziewczynka. Co ważne – pies do rodziny trafił kilka dni wcześniej.

Do pierwszego pogryzienia doszło około godziny 13 na jednym z placów zabaw. Amstaff był przywiązany do ogrodzenia i nie miał kagańca. – Podszedł do niego chłopiec, który chciał pogłaskać psa. Amstaff jednak zaatakował i ugryzł 10-latka w twarz i rękę – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

 

Niestety, ale gdy policjanci pojawili się na miejscu, po psu i właścicielach nie było śladu. Zanim udało się ustalić ich tożsamość – amstaff znów pogryzł dziecko. – Około godz. 19 amstaff będąc wciąż pod opieką 13-latki zaatakował 11-letnią dziewczynkę, która była na spacerze ze swoim szczeniakiem. 11-latka schyliła się żeby podnieść swojego pieska.

 

W momencie kiedy się po niego schylała pies ugryzł ją w policzek – mówi Jagoda Ekiert. Amstaff decyzją lekarza weterynarii został umieszczony na 14-dniowej obserwacji. Wiadomo, że pies był na smyczy, ale nie miał kagańca. Policja ustala szczegóły zdarzenia. Jedno z dzieci zostało już wypisane ze szpitala. Drugie potrzebuje jeszcze kilku dni pod opieką lekarzy.

 

Mateusz Różański aip

COMMENTS