HomeCiekawostki

W krakowskim Auchan klientka kupiła torebkę ze swastyką

W krakowskim Auchan klientka kupiła torebkę ze swastyką

Mieszkanka Krakowa kupiła w sklepie Auchan torebkę tzw. “nerkę”, na której znajduje się swastyka i nazistowski orzeł – symbol Wehrmachtu.

Mieszkanka Krakowa kupiła torebkę kilka tygodni temu w sklepie Auchan przy ul. Bora-Komorowskiego. To turystyczna saszetka na biodro lub ramię, tzw. “nerka”. – Uszyta jest z materiału moro, na którym są różne napisy – mówi klientka sklepu. Do wczoraj nie zauważyła niczego podejrzanego. Dopiero kiedy poszła do restauracji i położyła “nerkę” na stole, zauważyła, że pod spodem jest nazistowski orzeł ze swastyką.

 

– Jestem w szoku. Przez kilka tygodni chodziłam z torebką, na której są nazistowskie symbole. W życiu bym nie pomyślałam, że w sieci marketów może być sprzedawane coś takiego – podkreśla oburzona kobieta. – Sprzedaż produktów z symbolami faszystowskimi, szczególnie w takim kraju jak Polska, jest niedopuszczalne, a noszenie takich rzeczy skandaliczne. Swastyka to jednoznaczny symbol totalitaryzmu – podkreśla Anna Tatar z Nigdy Więcej, stowarzyszenia antyrasistowskiego i antyantyfaszystowskiego.

 

– Mamy prawo zakazujące propagowania takich symboli, ale powinna też być wiedza historyczna i wrażliwość. Mam nadzieję, że Auchan zareaguje w odpowiedni sposób – wycofa produkt ze sprzedaży i zadba o to, żeby takie sytuacje się w przyszłości nie powtórzyły – dodaje Anna Tatar. Na razie nie wiemy, czy podejrzana “nerka” to produkt własny Auchan, czy towar został zamówiony u innego producenta. Wysłaliśmy prośbę o skomentowanie sprawy do rzeczniczki prasowej Auchan Polska Sp. z o.o. Czekamy na odpowiedź.

 

 

aip

COMMENTS