W kilka tygodni odrestaurują słynny dom w Detroit

W kilka tygodni odrestaurują słynny dom w Detroit

Słynny dom Ransoma Gillisa, symbol postępującego upadku Detroit, który od dekad stoi pusty, zostanie odrestaurowany – i to zaledwie w kilka tygodni.

Dom zostanie wyremontowany przez ekipę programu telewizyjnego “Rehab Addict”, prowadzonego przez Nicole Curtis i emitowanego przez HGTV. W ostatnich miesiącach pracowano nad wzmocnieniem struktury posiadłości, a w bieżącym Curtis i zespół z Bedrock Real Estate Services prowadzą gruntowną renowację. Liczący osiem odcinków program będzie miał swoją premierę telewizyjną w listopadzie.

Dom Ransoma Gillisa, mający powierzchnię 5,600 stóp kwadratowych, powstał w latach 70. XIX wieku. Od kilku dekad nikt w nim nie mieszka. – To jeden z tych domów, na które patrzysz i mówisz: “Zobaczcie, jakie było kiedyś Detroit” – mówi Jay Farmer, obecny właściciel domu, a Curtis dodaje: – To wyjątkowe miejsce dla wszystkich mieszkańców Detroit, ale nie tylko – również dla historyków w kraju i na całym świecie.

Odrestaurowana posiadłość zostanie komuś wynajęta, a jeżeli się uda – sprzedana. Nie zdradzono, ile będzie kosztować remont.

(dr) foto HGTVCOMMENTS

WORDPRESS: 0