HomeUSA

W Kansas City zbudowano osiedle małych domków dla bezdomnych weteranów

W Kansas City zbudowano osiedle małych domków dla bezdomnych weteranów

Kansas City nie godzi się na to, żeby terani wojenni żyli na ulicach. Buduje więc dla nich osiedle domków, gdzie będą mogli mieszkać za darmo.

Zgodnie z danymi National Coalition for Homeless Veterans, około 40% bezdomnych mężczyzn to weterani wojenni. Niemal połowa z nich cierpi na zaburzenia psychiczne takie jak zespół stresu pourazowego (z ang. PTSD).

Podczas gdy istnieją programy rządowe, które pomagają takim ludziom, to wielu z nich nie zgłasza się po pomoc.

Mieszkańcy Kansas oraz inni Amerykanie wzięli więc sprawy w swoje ręce. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy, przez organizację non-profit nazwaną Veterans Community Project. Została ona założona przez innych weteranów i ma na celu zbudowanie osiedla mikro-domów dla bezdomnych ex-żołnierzy, na terenie całego kraju.

Pierwsze takie miasteczko, złożone z 50 domków, powstało na Terenie Kansas City. Dzięki temu mogli będą żyć we wspólnocie, oferując sobie nawzajem poczucie bezpieczeństwa i wsparcie. Wielu z nich obawia się życia wśród ludzi ze względu na PTSD.

“Wyciągamy tych facetów z okopów ich włąsnej walki i ratujemy im życie, ponieważ zrobiliby dla nas dokładnie to samo” –komentuje budowę osiedla, Brandon Nixon, weteran, w swojej rozmowie z CNN.

Spotkał się początkowo z dużym oporem władz miasta, które nie chciały budowy “kolejnego parku przyczep”. Lokalna społeczność jednak tak mocno wspierała projekt, że musiał on zostać zrealizowany.

Organizacja twierdzi, ze setki miast jest zainteresowanych zrealizowaniem podobnego projektu na swoich obszarach.

Aby wpłacić środki www.veteranscommunityproject.org

 

PS

COMMENTS