HomeUSAChicago

W Illinois potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 157 osób

W Illinois potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 157 osób

W Illinois potwierdzono 715 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Tym samym liczba ich wzrosła do 7 695. Zmarło 157 osób.

 

Testy wykazały COVID –19 u mieszkańców ponad 60 na 102 powiaty w Illinois. „Nie ma jeszcze szczepionki ani specyficznego leczenia tej choroby. Jednak zachowywanie dystansu przez ludzi działa i powstrzymuje rozprzestrzenianie się koronawirusa” – powiedział dyrektor stanowego departamentu zdrowia, doktor Ngozi Ezike. Gubernator J.B. Pritzker do 30 kwietnia przedłużył w Illinois nakaz „stay-at-Home”.

Gubernator ogłosił w czwartek nową inicjatywę pod hasłem: „All In Illinois”, wzywającą wszystkich mieszkańców do walki z pandemią. Wspierają ją pochodzący z naszego stanu aktorzy między innymi Jane Lynch i Matt Walsh. Nawołują do pozostania w domu a jeżeli już jesteśmy zmuszeni do wyjścia do sklepu czy do pracy do zachowania społecznego dystansu. Z kolei doktor Ezike powiedziała, że u 50 procent osób u których wykryto koronawirusa w ciągu tygodnia pojawiła się poprawa.

 

BK

COMMENTS