W Illinois można było zobaczyć spadający meteor

W Illinois można było zobaczyć spadający meteor

W niedzielę wieczorem w 9 stanach w tym w Illinois zaobserwować można było spadającą „kulę ognia”. Spadający z dużą prędkością obiekt widoczny był około 8:40 wieczorem także w stanach Iowa, Minnesota, Indiana, Kansas, Nebraska, Ohio, Michigan i Wisconsin.

 

Jak poinformowało American Meteor Society w sumie otrzymano 270 zgłoszeń o tym zjawisku. W wydanym przez zrzeszenie oświadczeniu zaznaczono, że prawdopodobnie był to spadający meteor, który powstaje gdy meteoroid, rodzaj skały kosmicznej odrywa się od asteroidy czyli skalistego ciała krążącego wokół słońca wchodzi w ziemską atmosferę. Obiekt wówczas z dużą prędkością rozpada się na coś co naukowcy nazywają właśnie meteorem, który paruje i w wyniku tarcia pojawia się jasna smuga światła. Zjawisko zaintrygowało wiele osób, które umieściły zdjęcia a nawet filmiki na portalach społecznościowych z „ognistą kulą”. Po raz ostatni takie zjawisko w naszym stanie   widoczne było w styczniu tego roku.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0