HomeUSAChicago

W Illinois mogła rozpocząć się druga fala koronawirusa

W Illinois mogła rozpocząć się  druga fala koronawirusa

Gubernator J.B. Pritzker obawia się, że w Illinois rozpoczęła się druga fala koronawirusa. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zaznaczył, że od miesięcy eksperci ostrzegali nas, że jesienią może dojść do wzrostu zachorowań.

 

Dodał, że każdy region naszego stanu zmierza – jak to ujął – „ w złym kierunku”. Wskazuje na to wzrost liczby potwierdzonych przypadków COVID-19 a także większa liczba hospitalizacji i zgonów. Z danych stanowego departamentu zdrowia wynika, że w regionie piątym, 7-dniowy współczynnik pozytywnych testów przekroczył 9 procent. W tym regionie obostrzenia pandemiczne zostaną wprowadzone od najbliższego czwartku. Oznacza to między innymi, że restauracje i bary nie będą mogły przyjmować klientów wewnątrz lokali gastronomicznych.

Niewykluczone, że restrykcje obowiązywać będą także w regionie siódmym obejmującym powiat Will i część Kane oraz w regionie ósmym na terenie którego znajduje się powiat Kane i DuPage. Region pierwszy wprowadził już obostrzenia pandemiczne. Pozytywny współczynnik testów na koronawirusa przekroczył tam ostatnio 11 procent.

 

BK

COMMENTS