21.8 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

W Hiszpanii symboliczny strajk kobiet

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Hiszpanii 8 marca został uczczony przez kobiety symbolicznym strajkiem. Główny wiec odbył się w Madrycie pod parlamentem i uczestniczyły w nim deputowane, marszałek parlamentu Ana Pastor i burmistrz miasta Manuela Carmena. Kobiety domagały się równouprawnienia.

Na trzydzieści minut przed hiszpańskie szpitale wyszły lekarki i pielęgniarki, miejsca pracy opuściły dziennikarki, sprzedawczynie, policjantki. Na północy Hiszpanii pracę wstrzymały zakłady rybne, które zatrudniają przede wszystkim kobiety.
Marszałek parlamentu, Ana Pastor, zanim dołączyła do protestujących, odsłoniła popiersie Clary Campoamor. Dzięki niej, na początku XX wieku prawo wyborcze objęło w Hiszpanii kobiety. „Najważniejsze zdobycze Hiszpanii zostały osiągnięte przez kobiety” – powiedziała Pastor.
Protestujące domagają się narodowego paktu na rzecz równouprawnienia. Przypomniały, że teraz Hiszpanka zarabia średnio 28 procent mniej niż jej kolega zajmujący takie samo stanowisko. A emerytury dla kobiet są o 34 procent niższe niż dla mężczyzn.

IAR/Ewa Wysocka/Barcelona/mg/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520