W fabryce w Tychach rusza produkcja nowego silnika Opla

W fabryce w Tychach rusza produkcja nowego silnika Opla

W czwartek, 17 stycznia, w Opel Manufacturing w Tychach, odbędzie się uroczystość uruchomienia produkcji wielokrotnie nagradzanego silnika PureTech, należącego do gamy jednostek napędowych Groupe PSA.

– Minął nieco ponad rok od połączenia firm Opel i Groupe PSA, a tyski zakład należy do tych, które jako pierwsze skorzystały z wynikającej z tego przedsięwzięcia synergii – podkreśla Aleksandra Rzepka z działu komunikacji Opel Manufacturing Poland. W uroczystości wezmą udział minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz dyrektor generalny i prezes zarządu Groupe PSA – Carlos Tavares. Przypomnijmy, że koncern PSA – właściciel takich marek jak Peugeot czy Citroen – przejął Opla w 2017 roku. Nie wiadomo było wówczas, co stanie się z tyskim zakładem.

W zeszłym roku jednak ogłoszono, że fabryka Opla w Tychach produkować będzie trzycylindrowy silnik benzynowy 1.2 PureTech, w różnych wersjach i mocy 110 KM oraz 130 KM. Silnik PureTech znaleźć można w takich samochodach jak Opel Crossland X czy Grandland X. PureTech przez ostatnie lata zdobywał tytuły „Engine of the Year” w kategorii silników o pojemności od 1 do 1,4 litra. W tym roku w tyskiej fabryce ma powstać 230 tysięcy egzemplarzy silnika PureTech, natomiast docelowo roczna produkcja wzrośnie do 460 tysięcy silników. Cel może zostać osiągnięty już w 2020 roku.

Lis (AIP)COMMENTS

WORDPRESS: 0