HomeLos Angeles

W East Bay rozpoczęły się oszustwa „na koronawirusa”

W East Bay rozpoczęły się oszustwa „na  koronawirusa”

W East Bay rozpoczęły się oszustwa „na  koronawirusa” 

Oprócz oszustwa telefonicznego, które już się rozpoczęło, badacze IT ostrzegają przed złośliwym oprogramowaniem dołączonym do fałszywych stron internetowych z koronawirusem.

Departament Policji miasta Alameda informuje, że biuro szeryfa odebrało w weekend raport o oszustwie koronawirusem. Według policji, „ofiara otrzymała telefon z informacją, że jej ukochana zariaziła się COVID-19 i uczestniczyła w kolizji w drodze do szpitala. Podejrzany twierdził, że ukochana została aresztowana za kolizję i potrzebowałem kaucji w wysokości 13 000 USD i wyśle ​​znajomego, by odebrał pieniądze ”.

Pracownicy działu IT miasta Alameda wydali ostrzeżenie o sfałszowanych witrynach z aktualizacjami medycznymi i koronawirusowymi.Oszukańcze witryny wydają się być autentycznymi stronami COVID-19. Ale gdy klikniesz sfałszowane witryny, na Twoje urządzenie zostanie załadowany wirus złośliwego oprogramowania trojana. Złośliwe oprogramowanie może rejestrować naciśnięcia klawiszy, co umożliwia kradzież informacji dotyczących bezpieczeństwa, takich jak numery kont bankowych i hasła. Jeśli szukasz informacji, policja mówi „nigdy nie zakładaj, że wszystkie linki w wyszukiwaniu Google/ Yahoo/ Bing są bezpieczne”.

Ostatnie ostrzeżenie ze strony policji Alameda: bądźcie podejrzliwi w stosunku do próśb o darowizny. Policja mówi: „zawsze najlepiej jest dawać bezpośrednio renomowanym organizacjom charytatywnym”. Witryny umożliwiające użytkownikom konfigurowanie funduszy, takie jak Go Fund Me, były w przeszłości wykorzystywane przez oszustów.

 

(ms)

COMMENTS