HomeUSA

W cztery dni wyczerpano limit wiz pracowniczych do USA

W cztery dni wyczerpano limit wiz pracowniczych do USA

W ciągu czterech dni wyczerpano limit wiz pracowniczych przyznawanych przez władze Stanów Zjednoczonych w wyniku losowania.

Amerykański Kongres po objęciu prezydentury przez Donalda Trumpa pracuje nad zmianami w programie, żeby do maksimum wykluczyć nadużycia do jakich zdaniem rządzących dochodzi w tej kwestii od wielu lat.
Amerykańskie służby przestrzegają, że wiele osób przystępujących do losowania dopuszcza się nadużyć przedstawiając fałszywą dokumentację, którą trudno zweryfikować. Aby ubiegać się w drodze losowania o wizę pracowniczą H 1B trzeba m.in. legitymować się wyższym wykształceniem lub mieć kilkuletnie doświadczenie w danym zawodzie.
W ciągu pierwszych czterech dni od rozpoczęcia tegorocznego programu z wnioskiem o takie pozwolenie na pracę w USA zwróciło się już 236 tysięcy cudzoziemców, na 85 tysięcy miejsc.
Nowe przepisy nad którymi pracuje Kongres wyeliminować mają system loterii na rzecz ”systemu preferencji”. Pierwszeństwo w uzyskiwaniu wiz pracowniczych mają mieć zagraniczni studenci wykształceni na amerykańskich uczelniach. Chodzi przede wszystkim o to aby nie odchodzili oni do firm poza granicami USA. Nowe przepisy mają również faworyzować amerykańskich obywateli w rywalizacji o zatrudnienie z pracownikami zza granicy.

IAR, Jan Pachlowski /Miami/sk/MITRO/

COMMENTS