W czerwcu kolejny Marsz Równości w Zielonej Górze. Patronem “duchowym” będzie prezydent Adamowicz

W czerwcu kolejny Marsz Równości w Zielonej Górze. Patronem “duchowym” będzie prezydent Adamowicz

1 i 2 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się kolejny Marsz Równości. – Chcemy nim między innymi upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, który miał liberalne poglądy i któremu bliskie były środowiska LGTB – powiedział Kacper Kubiak, organizator imprezy.

Organizatorzy chcą, by takie marsze odbyły się też w innych miastach w Polsce. – Będziemy maszerować pod hasłem “Stop nienawiści” – mówi Kubiak, który stał za organizacją pierwszego marszu. W tym roku będzie to impreza dwudniowa, która odbędzie się 1 i 2 czerwca. Szczegóły jeszcze nie są znane, ale wiadomo, że pierwszego dnia będzie marsz, a drugiego odbędzie się szereg imprez w jednym miejscu. Być może będzie to koncert, jakieś happeningi i inne wydarzenia. – Mamy nagranie prezydenta Adamowicza, które chcemy odtwarzać. Sam polityk brał udział w takich imprezach i wspierał nasze środowisko – mówi organizator.

 

Pierwszy w historii miasta Marsz Równości przeszedł ulicami Zielonej Góry w sobotę, 20 października. – Cel jest przede wszystkim taki, aby oswoić całe społeczeństwo z osobami LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Chcemy być widoczni, chcemy domagać się równych praw. Im bardziej osoby LGBT pozostają w ukryciu, tym bardziej reszta społeczeństwa uważa, że nie ma potrzeby respektować ich prawa, bo wydaje się, że to grupa marginalna, że to mniejszość. I tak, jak słychać z różnych stron, mniejszościami nie należy się przejmować. A my uważamy, że wszystkie mniejszości zasługują na prawo do równego – powiedział nam Michał z Prowincji Równości.

 

 

rik aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0