4.2 C
środa, 24 kwietnia, 2024

W ćwierćfinale zagramy z Portugalią!

Piłkarze Portugalii awansowali do ćwiercfinału piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. W rozegranym w Lens meczu 1/8 finału Portugalczycy pokonali po dogrywce Chorwację 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelil Ricardo Quaresma w 117. minucie.

Portugalia będzie ćwierćfinałowym rywalem Polaków, którzy w pierwszym sobotnim spotkaniu 1/8 finału pokonali Szwajcarię po rzutach karnych 5:4. Po regulaminowych 90 minutach oraz 30-minutowej dogrywce było 1:1, gole strzelili Jakub Błaszczykowski (39. min.) dla „Biało-czerwonych” oraz Xherdan Shaqiri (82.) dla „Helwetów”.
Mecz Polska – Portugalia, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki Euro 2016, zostanie rozegrany w czwartek, 30 czerwca w Marsylii (początek o godz. 21.00).
W innym rozegranym w sobotę meczu 1/8 finału Walia pokonała w Paryżu Irlandię Płn. 1:0, po samobójczym trafieniu irlandzkiego obrońcy, Garetha McAuleya.
Rywalem drużyny Walii w walce o awans do półfinału będzie zwycięzca meczu Węgry – Belgia, to spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca, w Tuluzie, początek o godz. 21.00.