6.5 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

W Chicago znowu pojawią się nadzy rowerzyści

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W sobotę na ulicach Chicago znowu pojawią się rowerzyści w stroju Adama i Ewy. Właśnie jutro obchodzony będzie Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze (World Naked Bike Ride). W Chicago impreza ta odbędzie się po raz 15.

 

Podobne przejażdżki organizowane są w wielu innych miastach na świecie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi polityków na zanieczyszczenie środowiska naturalnego i promowanie jazdy na rowerze. W Chicago rowerzyści pokonają 14 mil i pojawią się między innymi na Magnificent Mile, a także w dzielnicach Lakeview i Wicker Park. Uczestnicy przejażdżki faktycznie biorą w niej udział nago, niektórzy mają zasłonięte intymne części ciała.

Co ciekawe zgodnie z prawem obowiązującym w naszym mieście mandatem od 100 do 500 dolarów policja może ukarać osobę, która w miejscu publicznym jest roznegliżowana jednak raz do roku funkcjonariusze nie egzekwują tego przepisu. W dodatku zabezpieczają trasę przejazdu.

Warto dodać, że pierwszy w historii zorganizowany przejazd nagich osób na rowerach miał miejsce w hiszpańskim mieście Saragossa w 2001 roku. Od 2004 roku protesty określone międzynarodową nazwą World Naked Bike Ride odbywają się na całym świecie.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520