HomeTechnologie

Volvo stawia na elektrykę

Volvo stawia na elektrykę

Od 2019 roku żaden nowy model szwedzkiej marki nie będzie już dostępny z klasycznym silnikiem spalinowym. Od tego momentu do oferty dołączane będą wyłącznie hybrydy oraz samochody elektryczne. O swojej historycznej decyzji władze firmy poinformowały dzisiaj w oświadczeniu dla mediów.

To efekt ogłoszonego wcześniej przez koncern planu “elektryfikacji” swojej oferty wprowadzanych na rynek modeli samochodów osobowych. Wszystkie sprzedawane przez Volvo za dwa lata auta, będą wyposażane w silnik elektryczny typu hybrydy równoległej, czyli wspomagający silnik spalinowy lub w hybrydę typu “plug-in”, czyli silnik całkowicie elektryczny.

Od 2019 roku koncern chce rozpocząć produkcję pięciu nowych modeli samochodów, wyposażonych wyłącznie w silniki elektryczne. Ambicją producentów tej znanej szwedzkiej marki samochodów jest, by do 2025 roku wyprodukować milion samochodów wyposażonych wyłącznie w napęd elektryczny.

Marka Volvo od siedmiu lat należy do chińskiego koncernu Geely. Zatrudnia 30 tysięcy osób w fabrykach w Goeteborgu i Chinach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Przemysław Gołyński/dyd

 

 

 

COMMENTS