HomeTechnologie

Volvo będzie produkować wyłącznie auta elektryczne

Volvo będzie produkować wyłącznie auta elektryczne

Koniec ze spalinami. Volvo, jako pierwszy producent aut seryjnych na świecie, nie będzie już produkować samochodów z silnikami spalinowymi. Od 2019 roku w ofercie firmy znajdą się wyłącznie samochody elektryczne.

Szwedzki koncern samochodowy Volvo ogłosił, że sto lat od czasu wynalezienia silnika spalinowego firma otwiera nowy rozdział w historii motoryzacji. To oznacza, że producent nie będzie więcej produkować aut z silnikami spalinowymi. Od 2019 roku na taśmach montażowych Volvo znajdą się wyłącznie modele wyposażone w silniki elektryczne lub hybrydowe. – Ludzie coraz bardziej potrzebują elektrycznych samochodów, a my chcemy na te potrzeby odpowiadać – oświadczył na Twitterze Hakan Samuelsson, szef Volvo. – To ogłoszenie oznacza koniec Volvo napędzanego wyłącznie silnikiem spalinowym. Volvo do 2025 roku chce sprzedać milion aut wyposażonych w elektryczny silnik. Chcemy to zrobić i to zrobimy – dodał.

Elektryfikacja ma dotyczyć wszystkich nadchodzących modeli volvo. W ofercie znajdą się samochody całkowicie elektryczne lub hybrydowe. Między 2019 a 2021 rokiem szwedzki producent wypuści pięć modeli aut elektrycznych. Szczegóły tej motoryzacyjnej rewolucji nie są na razie znane. Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

 

(AI)

COMMENTS