13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Viki Gabor ofiarą internetowego hejtu. Sprawa ma trafić do prokuratury

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po wielkim sukcesie 12-letniej wokalistki na międzynarodowym konkursie Eurowizja Junior mnóstwo ludzi gratulowało artystce zwycięstwa. Wśród komentujących znalazły się również niestety osoby, który w sieci agresywnie zaatakowały Viki Gabor, wytykając jej romskiej pochodzenie. Sprawą zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na profilu facebookowym Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawił się wpis odnoszący się do ataków na Viki Gabor, w którym czytamy, ze przygotowywane już jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie jednego wpisów.

 

Cieniem na olbrzymim sukcesie Viki kładą się rasistowskie wpisy internautów, którzy wytykają jej romskie pochodzenie. Znieważają dziewczynkę z powodu jej pochodzenia etnicznego, szydzą z jej wyglądu i miejsca urodzenia. OSTRZEGAMY wszystkich rasistowskich przestępców – Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przygotowuje już pierwsze zawiadomienia w tej skandalicznej sprawie.

 

Za tego typu wpisy można trafić na 2 lata do więzienia: „Wy się nią jaracie, a to nawet polka nie jest, tylko szwabska cyganka” – brzmi skandaliczny komentarz jednego z internautów. „Eliminacje prowadzą ludzie promujący LGBT i multi-kulti… właśnie dlatego, że Viktoria Gabor jest Cyganką z Niemiec, dostała nominację. Gdyby była Polką nie miałaby szans ani na nominację, ani na wygraną” – czytamy w kolejnym wpisie. Bulwersujące komentarze pojawiły się nawet w odpowiedzi na wpis prezydenta Andrzeja Dudy, który pogratulował Viki zwycięstwa. „Cyganka urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii, wygrała dla Polski… Multi-kulti jak sk******n.” – napisał w odpowiedzi internauta.

 

Rasistowski wpis zamieszczony w internecie jest przestępstwem za które autora można pociągnąć do odpowiedzialności nawet po ośmiu czy dziewięciu latach. Tego typu przestępstwa przedawniają się bowiem dopiero po 10 latach.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520