VI edycja ogólnopolskiego konkursu WOŚP “Ratujemy i uczymy ratować”

VI edycja ogólnopolskiego konkursu WOŚP “Ratujemy i uczymy ratować”

Celem organizowanego przez WOŚP jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i ich rodzin. W pierwszym etapie należy przesyłać plakaty dot. tematu ratowania życia do 12 kwietnia.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało się nam osiągnąć w temacie pierwszej pomocy. Od początku działania Programu przeszkolonych zostało już 2,5 mln dzieci z ponad 12 tys. szkół. Wciąż zgłaszają się do nas kolejne placówki, co pokazuje jak ważnym i potrzebnym tematem jest pierwsza pomoc. A teraz chcemy dzieciom zorganizować trochę zabawy, bo przecież najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, stąd kolejna, siódma już edycja konkursu – uważa Jerzy Owsiak.

Dzieci ze szkół podstawowych mogą do 12 kwietnia wysyłać prace – plakaty na jeden z wybranych przez siebie tematów dotyczących ratowania życia ludzkiego: Łańcuch przeżycia, Wezwanie pomocy, Resuscytacja krążeniowo- oddechowa, Pozycja boczna.

Do kolejnego etapu przejdą tylko wyróżnione prace. Zwycięzcy będą mieli za zadanie opracować pierwszopomocową grę edukacyjną. Czas nadsyłania prac minie 17 maja. W ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 1 czerwca, rywalizacja będzie polegać na współzawodnictwie Reprezentacji Ratowniczej w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie.

Eliza Stępień AIP, Fot. WOŚPCOMMENTS

WORDPRESS: 0