HomeWIELKA BRYTANIA

“Użyj szkockiego kodu pocztowego” – centrum testów Covid-19 zachęca do oszustwa

“Użyj szkockiego kodu pocztowego” – centrum testów Covid-19 zachęca do oszustwa

Dwie matki twierdzą, że były w stanie poddać się testowi na COVID-19 w Nottingham, używając szkockiego kodu pocztowego. Do tego “oszustwa” nakłonili je pracownicy centrum testów.

Tina Eaton z Beeston, pojechała do mobilnego centrum testów, po tym jak po długiej walce, nie była w stanie zarezerwować sobie terminu za pomocą systemu online.

Na miejscu, pracownicy powiedzieli jej, żeby zarejestrowała się przy pomocy kodu pocztowego w Szkocji. Wygeneruje się jej wtedy kod QR, który pozwoli na zrobienie testu w Nottingham.

Rząd twierdzi, że ta praktyka graniczy z oszustwem i pracują nad tym, żeby zamknąć tę lukę w systemie.

“Przeczytałam w internecie, że ludzie po prostu się tam zjawiają, pomyślałam więc <Co mam do stracenia?>.opowiada swoje przeżycie Tina –  Mężczyzna przy wejściu poprosił mnie o kod QR i kiedy powiedziałam, że nie jestem w stanie go wygenerować, powiedzieli mi żebym stanęła z boku i po prostu wpisała kod pocztowy w Szkocji, i to wygeneruje kod QR. Wpadłam w lekką panikę, bo nie chciałam odebrać miejsca komuś w Szkocji, ale powiedzieli mi, że tak się nie stanie.”

Kolejna matka, Sara, dostała taką samą informację gdy pojawiła się w punkcie ze swoimi dwiema córkami. Obie dostały napadów kaszlu i nie mogły wrócić do szkoły dopóki nie dostarczą negatywnych testów na koronawirusa.

Department of Health and Social Cares podkreśla, że używanie niepoprawnych kodów pocztowych nie jest dozwolone. Mobilne stacje nie powinny namawiać odwiedzających do łamania przepisów.

 

PS

COMMENTS