HomePodkarpackie

Uwolnili dziecko zatrzaśnięte w samochodzie

Uwolnili dziecko zatrzaśnięte w samochodzie

Na numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta, która prosiła o szybką pomoc – poinformowała, że zatrzasnęła swoje półtoraroczne dziecko w samochodzie.  Wszystko działo się w Lubaczowie na Podkarpaciu.

Dyżurny lubaczowskiej jednostki policji otrzymał telefonicznie zgłoszenie o dziecku, które zostało zatrzaśnięte w samochodzie osobowym. We wskazane miejsce natychmiast przyjechali policjanci i strażacy. Na miejscu okazało się, że 29-letnia kobieta po zrobieniu zakupów w aptece położyła je na masce samochodu, żeby posadzić swojego półtorarocznego synka w foteliku. Aby chłopczyk nie płakał, dała mu do zabawy kluczyki od samochodu. Następnie wysiadła z auta, żeby wziąć pozostawione na masce leki. Wtedy siedzące w samochodzie dziecko, wcisnęło przycisk w pilocie przy kluczykach i zamknęło wszystkie drzwi.

Niestety kobieta nie miała zapasowych kluczyków do samochodu. Na miejscu policjanci wspólnie ze strażakami, po konsultacji z kobietą i z zachowaniem szczególnej ostrożności, wybili tylną szybę, a następnie przekazali całe i zdrowe dziecko matce.

 

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

COMMENTS