Uwaga! Na Staten Island zlokalizowano Wirusa Zachdniego Nilu. Chrońmy się przed mosquitos.

Uwaga! Na Staten Island zlokalizowano Wirusa Zachdniego Nilu. Chrońmy się przed mosquitos.

Jak informuje Health Department po raz pierwszy w letnim sezonie zlokalizowano siedlisko komarów, u których wykryto Wirusa Zachodniego Nilu. Urzędnicy z Departamentu Zdrowia ostrzegają nowojorczyków i zalecają, aby każdy chronił się przed ukąszeniami brzęczących owadów. Jak zapewniają urzędnicy już niebawem w całej metropolii ruszy akcja odkomarzania. Jednak zanim pracownicy Health Department wezmą sprawy w swoje ręce nowojorczycy sami muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Gorączka Zachodniego Nilu to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa gorączki Zachodniego Nilu z rodziny Flaviviridae, z rodzaju Flavivirus, wchodzącego w skład tzw. kompleksu antygenowego japońskiego zapalenia mózgu.

Wirus Zachodniego Nilu może wystąpić w postaci lekkiej lub ciężkiej. W pierwszej z nich przypomina grypę: występuje gorączka, bóle mięśni i stawów oraz głowy, czasem powiększenie węzłów chłonnych. W przypadkach cięższych objawy te mają gwałtowny przebieg, z dołączającymi się nudnościami, wymiotami, trudnościami w połykaniu, osłabieniem mięśni, zaburzeniami chodu, koordynacji i świadomości. Powikłaniami mogą być zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i stałe stany przewlekłych dolegliwości mięśniowych, bóle głowy, zaburzenia pamięci i koncentracji, uczucie chronicznego zmęczenia, a także indukowana w ten sposób depresja.COMMENTS

WORDPRESS: 0