HomeUSANew York

Uwaga! Na Staten Island zlokalizowano Wirusa Zachdniego Nilu. Chrońmy się przed mosquitos.

Uwaga! Na Staten Island zlokalizowano Wirusa Zachdniego Nilu. Chrońmy się przed mosquitos.

Jak informuje Health Department po raz pierwszy w letnim sezonie zlokalizowano siedlisko komarów, u których wykryto Wirusa Zachodniego Nilu. Urzędnicy z Departamentu Zdrowia ostrzegają nowojorczyków i zalecają, aby każdy chronił się przed ukąszeniami brzęczących owadów. Jak zapewniają urzędnicy już niebawem w całej metropolii ruszy akcja odkomarzania. Jednak zanim pracownicy Health Department wezmą sprawy w swoje ręce nowojorczycy sami muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Gorączka Zachodniego Nilu to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa gorączki Zachodniego Nilu z rodziny Flaviviridae, z rodzaju Flavivirus, wchodzącego w skład tzw. kompleksu antygenowego japońskiego zapalenia mózgu.

Wirus Zachodniego Nilu może wystąpić w postaci lekkiej lub ciężkiej. W pierwszej z nich przypomina grypę: występuje gorączka, bóle mięśni i stawów oraz głowy, czasem powiększenie węzłów chłonnych. W przypadkach cięższych objawy te mają gwałtowny przebieg, z dołączającymi się nudnościami, wymiotami, trudnościami w połykaniu, osłabieniem mięśni, zaburzeniami chodu, koordynacji i świadomości. Powikłaniami mogą być zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i stałe stany przewlekłych dolegliwości mięśniowych, bóle głowy, zaburzenia pamięci i koncentracji, uczucie chronicznego zmęczenia, a także indukowana w ten sposób depresja.

COMMENTS