HomePOLSKA

Uwaga na podrobiony alkohol z Ukrainy – nie żyje już ponad 50 osób!

Uwaga na podrobiony alkohol z Ukrainy – nie żyje już ponad 50 osób!

Służba Celna ostrzega przed zakupem nielegalnego alkoholu pochodzącego z Ukrainy! Już 53 osoby zmarły na Ukrainie po wypiciu podrabianego alkoholu.

W związku z przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne płace.

Dotychczasowe ujawnienia Służby Celnej oraz innych służb, potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych, jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych. Opakowania zwykle nie posiadają zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych. W przypadku zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów, należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

red., Fot. Służba Celna

COMMENTS