27.2 C
Chicago
niedziela, 21 lipca, 2024

Uwaga na oszustów podających się za pracowników ComEd-u

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

ComEd ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników tego największego dostawcy energii w Chicago.

Ofiarą fałszywych pracowników padło już 50 osób – tyle właśnie skarg od pokrzywdzonych otrzymała policja. Osoba, która twierdzi, że jest pracownikiem ComEd-u dzwoni do właścicieli małych biznesów , gdzie mają być zainstalowane nowoczesne liczniki i twierdzi, że jeżeli w ciągu paru godzin nie zostanie zapłacona określona suma wówczas odcięty będzie prąd.

Jedną z ofiar oszusta jest właściciel restauracji w Buffalo Grove, który o mało co nie stracił tysiąca dolarów. Mężczyzna powiedział, że odebrał dziwny telefon od rzekomego pracownika ComEd-u, który ostrzegł go, że jeżeli nie zapłaci 999.99 dolarów wówczas pozbawiony zostanie dostawy energii.

Właściciel restauracji o zdarzeniu poinformował policję. Nie bez powodu oszuści wybierają właśnie osoby prowadzące małe biznesy. Doskonale zdają sobie sprawę, że odłączenie na kilka godzin prądu może być w ich przypadku katastrofalne. Policja prosi o kontakt wszystkich pokrzywdzonych a ComEd przypomina, że o wszelkich płatnościach klienci powiadamiani są drogą pocztową.

Foto: Flickr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520