Uwaga, idą mrozy. Nawet -21 stopni Celsjusza!

Uwaga, idą mrozy. Nawet -21 stopni Celsjusza!

Synoptycy ostrzegają przed silnym mrozem. W nocy w województwie podlaskim termometry mogą wskazać minus 21 stopni.

Ostrzeżenia o silnym mrozie zostały wydane dla Polski wschodniej, północno-wschodniej i dla terenów podgórskich. “Najniższych temperatur spodziewamy się we wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, w Podlaskiem, Lubelskiem, we wschodniej części województwa mazowieckiego i na terenach podgórskich w województwie małopolskim”- informuje Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. “Temperatura przy dłuższych rozpogodzeniach może spaść do minus 21 stopni”, dodaje synoptyk. Tak może być w województwie podlaskim.
W Suwałkach w nocy termometry wskażą minus 16 stopni, w Lublinie minus 13, w Warszawie i Zakopanem minus 12 , w Łodzi minus 11, w Kielcach minus 10 stopni. Na zachodzie od minus 5 do minus 3, nad morzem od minus 2 do minus 4 stopni.
Instytut Meteorologii wydał wydał też ostrzeżenia: przed oblodzeniem i marznącymi opadami. “Ostrzeżenie o oblodzeniu dotyczy wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, a ostrzeżenia o marznących opadach wydane są dla zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i dla zachodniej części województwa śląskiego”- mówi Małgorzata Tomczuk.
Zgodnie z prognozami meteorologów, kolejna noc, z piątku na sobotę, nie będzie już tak zimna.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)M.Szulborska/Rita/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0