HomeUSAChicago

Utrudnienia w komunikacji lotniczej i drogowej z powodu pogody

Utrudnienia w komunikacji lotniczej i drogowej z powodu pogody

Ponad 1000 lotów odwołano z chicagowskich lotnisk z powodu złych warunków atmosferycznych. Intensywne opady deszczu   i to lokalnie marznącego a także   porywisty wiatr osiągający do 40 mil na godzinę zakłóciły komunikację lotniczą.

 

Do 5 rano w sobotę z O’Hare nie odleciało 949 samolotów  a z Midway – 55. Ostrzeżenie przed zimowym załamaniem pogody obowiązuje w Illinois do niedzieli do 3 rano następujące powiaty: DeKalb, McHenry, Winnebago, Boone, Ogle i Lee a także Cook, DuPage, Kane, Kendall, Lake i LaSalle . Opady deszczu w ciągu dnia przejdą w opady śniegu. Lokalnie może go spaść do 6 cali.

Departament transportu Illinois apeluje do kierowców o wyjątkową ostrożność. Nawierzchnia dróg może być oblodzona i śliska.   Ponadto służby wydały ostrzeżenie przed podtopieniami dla powiatów DuPage, Cook, Kendall, Grundy, Will, Kankakee, Lake County in Indiana i Porter. Z powodu wysokich fal na jeziorze Michigan w Chicago zamknięto ścieżki spacerowe i rowerowe przy Fullerton Avenue a także od North Avenue do Ohio Street. Fale mogą osiągać wysokość od 12 do 15 a nawet do 20 stóp.

 

BK

COMMENTS