Ustawa może zakazać policjantom uprawiania seksu z więźniami w Massachusetts

Ustawa może zakazać policjantom uprawiania seksu z więźniami w Massachusetts

Dwie członkinie Partii Demokratycznej zaproponowały ustawę, która zabroniłaby policjantom uprawiać seksu z ludźmi osadzonymi w więzieniach znajdujących się na terenie stanu Massachusetts.

Obecne prawo tego nie zabrania, dlatego Marjorie Decker i Kay Khan chcą je zmienić. Policjanci nie mogliby się dłużej tłumaczyć tym, że stosunek odbył się za obopólną zgodą. W proponowanej ustawie podkreślono, że w tego typu sytuacjach funkcjonariusz zawsze wykorzystuje swoją pozycję, co każe sceptycznie zapatrywać się na zgodę jego partnera, nawet jeśli ten takową deklaruje.

Nowe prawo dotyczyłoby m.in. lokalnej policji, stanowej, policji Uniwersytetu Massachusetts i funkcjonariuszy MBTA.

Impulsem do sporządzenia ustawy była historia 18-letniej Anny Chambers z Nowego Jorku, która stwierdziła, że została zgwałcona przez dwóch funkcjonariuszy na tyłach policyjnego samochodu. Obaj zrezygnowali z pracy i zostali oskarżeni o gwałt, ale cały czas utrzymują, że stosunek odbywał się za zgodą wszystkich stron.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0