USA wycofa wojska z Syrii. “Dżihadyści się otrząsną i zaatakują”

USA wycofa wojska z Syrii. “Dżihadyści się otrząsną i zaatakują”

Francja pozostanie militarnie zaangażowana w Syrii. To reakcja władz w Paryżu na decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z tego kraju, gdyż według niego misja USA jest tam zakończona.

Informację o kontynuacji udziału Francji w operacjach w Syrii podała minister do spraw europejskich Nathalie Loiseau, która stwierdziła, że jak na razie siły francuskie pozostaną w tym kraju. W operacjach przeciwko terrorystom z tak zwanego Państwa Islamskiego udział brały przede wszystkim jednostki lotnicze Francji oraz marynarka wojenna. Ministerstwo obrony unikało potwierdzenia informacji o obecności w Syrii francuskich sił specjalnych.
Minister Nathalie Loiseau powiedziała, że według władz w Paryżu walka z terroryzmem się nie skończyła, a najlepszym tego dowodem jest niedawny zamach w Strasburgu, w którym zginęło pięć osób, w tym Polak, a jedenaście zostało rannych. Szefowa resortu spraw europejskich przyznała, że koalicja demokratyczna poczyniła ogromny krok naprzód w zwalczaniu dżihadu, ale walka się nie zakończyła.
We Francji decyzja Donalda Trumpa nie została dobrze przyjęta. Komentatorzy podkreślają, że może ona doprowadzić do tego, iż dżihadyści się otrząsną i zaatakują.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0