20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

USA: Trwają wybory do Kongresu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Stanach Zjednoczonych trwają wybory parlamentarne. Amerykanie wybierają całą Izbę Reprezentantów oraz jedną trzecią składu Senatu. Mieszkańcy większości stanów głosują także na gubernatorów. Wyborom towarzyszy wyjątkowe zainteresowanie.
Dziś pod wieloma lokalami wyborczymi już rano ustawiły się kolejki. Mobilizacja wyborców ma miejsce po obu stronach – zarówno wśród Republikanów jak i Demokratów. „Będę głosował tylko na kandydatów Partii Demokratycznej. Mój głos to głos przeciwko prezydentowi” – powiedział Polskiemu Radiu wyborca z Baltimore w stanie Maryland. Mimo iż Donalda Trumpa nie ma na listach do głosowania, dzisiejsze wybory są uważane za referendum nad jego prezydenturą. Amerykański przywódca aktywnie włączył się w kampanię i wzywał do głosowania na Republikanów. Podczas wieców wyborczych prezydent USA eksponował kwestie nielegalnej imigracji i przekonywał, że głosowanie na Demokratów oznacza wsparcie polityki otwartych granic. ”Musimy zbudować mur na granicy, bo zmierza do nas tabun migrantów. Demokraci nazywają ją karawaną, a to zwykła horda. Imigracja jest dla mnie ogromnie ważna” – tłumaczyła mieszkanka Wirginii, która oddała głos na Republikanów.
Choć sondaże wskazują na możliwość zdobycia przez Demokratów większości w Izbie Reprezentantów eksperci są ostrożni w prognozach. Przypominają, że dwa lata temu ośrodki badawcze nie przewidziały zwycięstwa Donalda Trumpa.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520