HomeSport

USA: Sportowe święto roku Super Bowl. Tysiące ton pizzy i hektolitry piwa…

USA: Sportowe święto roku Super Bowl. Tysiące ton pizzy i hektolitry piwa…

Sportowe święto roku w Stanach Zjednoczonych. W Atlancie w stanie Georgia zostanie dziś /03.02. o godz. 18.30 czasu obowiązującego w Atlancie/ 04.02. o godz. 0:30 czasu obowiązującego w Polsce/ rozegrany finałowy mecz ligi futbolu amerykańskiego czyli Super Bowl. Przed telewizorami zasiądzie ponad 100 milionów widzów. Amerykanie zjedzą dziś tysiące ton pizzy i wypiją hektolitry piwa.

75 tysięcy widzów zasiądzie na trybunach stadionu w Atlancie, by obejrzeć pojedynek New England Patriots i Los Angeles Rams. Bilety na mecz kosztowały od 2600 do 4600 dolarów. Jednak na rynku wtórnym za najlepsze miejsca żądano nawet 23 tysiące. Przed telewizorami zasiądą dziś nawet ci, którzy na co dzień nie interesują się sportem.„Nie oglądam normalnego sezonu futbolowego. Jednak Super Bowl to wyjątkowy spektakl, bardzo zajmujący”.Super Bowl to nie tylko sport ale również rozrywka. Przerwę meczu wypełnia koncert popularnych artystów. Dziś w Atlancie wystąpi grupa Maroon 5. „To jest takie świeckie święto. Ludzie chodzą do kościoła w Boże Narodzenie czy na Wielkanoc a raz w roku wszyscy oglądają futbol” .
Dla większości Amerykanów Super Bowl jest okazją do spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi. Na stroje, dekoracje i jedzenie mieszkańcy USA wydali 15 miliardów dolarów. Dziś zjedzą prawie 30 milionów skrzydełek kurczaka i około 100 milionów kawałków pizzy. Wypiją też 300 milionów butelek lub puszek piwa.

Informacyjna Agencja Radiowa / Waszyngton / Marek Wałkuski/kano

COMMENTS