-4.3 C
Chicago
Wednesday, November 29, 2023

USA: Polskie gry wideo na światowych targach w Seattle

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 15 producentów gier wideo z Polski wystawia swoje produkty na światowych targach gier PAX West w Stanach Zjednoczonych. Gospodarzem polskiego stoiska jest Fundacja Indie Games Polska, wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 
Przedstawiciel fundacji Maciej Miąsik przekonuje, że udział polskich twórców w targach skutecznie służy promocji polskiego sektora gier wideo na rynkach amerykańskim i globalnym. “To jest nasz kolejny krok w realizacji planu totalnej dominacji. Wszyscy się z tego śmieją, ale tak naprawdę naszym celem jest to, żeby polski przemysł gier był znaczącym elementem tego całego światowego biznesu tworzenia gier. Jesteśmy tu co roku. Pokazujemy, że polscy deweloperzy są super, że jesteśmy ekstra. Ale przede wszystkim można tu zobaczyć nasze świetne gry” – powiedział Polskiemu Radiu Maciej Miąsik.
Podkreślił też, że obecność na międzynarodowych targach ma na celu nie tylko promocję poszczególnych tytułów, ale również budowanie silnej polskiej marki. “Mamy chyba jako jedyni w tej chwili polskie stoisko, czyli narodowe stoisko. Uczestnicy tej imprezy wiedzą, co to są polskie gry, wiedzą, że Polacy są obecni, znają nas i lubią. Polska jest rozpoznawana jako źródło dobrych gier” – dodał Maciej Miąsik.
Organizowane od 15 lat targi PAX to jedna z największych imprez branży gamingowej na świecie. Corocznie odbywa się pięć wydań targów: cztery w Stanach Zjednoczonych (Seattle, Boston, Philadelphia, San Antonio) i jedno w Australii (Melbourne).
Dla polskich producentów gier Stany Zjednoczone są jednym z głównych rynków zbytu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Edyta Wałkuska/Waszyngton/em/sjo