USA: Polski dzień w Dolinie Krzemowej

USA: Polski dzień w Dolinie Krzemowej

W Stanach Zjednoczonych rozpoczynają się „Polskie Dni w Dolinie Krzemowej”. W trzydniowej konferencji biorą udział naukowcy z Polski i USA, biznesmeni, dyplomaci oraz przedstawiciele rządu. Impreza odbywa się pod hasłem „ Wiedza i nowoczesność. Szanse na przyszłość” (“Stan State of the Art and Future Opportunities”.

„Polskie Dni w Dolinie Krzemowej” odbywają się na Uniwersytecie Stanforda – jednej z najlepszych uczelni na świecie. Przed rozpoczęciem imprezy jej uczestników oprowadzi po tej uczelni pochodzący z Polski wybitny naukowiec doktor Piotr Moncarz. Później rozpoczną się wykłady, sesje plenarne i tak zwane spotkania networkingowe, podczas których uczestnicy konferencji nawiązują kontakty profesjonalne i biznesowe.
Jutro główną część konferencji otworzy wiceminister w resorcie Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusz Kościński. Wcześniej wziął on udział Israel Dealmakers Summit – jednej z największych na świecie konferencji poświęconych nowym technologiom. W kuluarach wiceminister Kościński rozmawiał z przedstawicielami globalnych firm, których zachęcał do zapoznania się z polską ofertą. Podkreślał, że jednym z największych atutów naszego kraju są świetnie wykształceni ludzie z wieloma pomysłami. „Mamy tak wiele do zaoferowania w dziedzinie IT, że nie mogło nas zabraknąć na tym wyjątkowym wydarzeniu” – stwierdził wiceminister, który dzień wcześniej odwiedził biuro firmy Google w San Francisco.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/kry

COMMENTS

WORDPRESS: 0